اتصالات جوشي از طريق وارد كردن ف ذوب شده (ميله جوش) به داخل فيله بين اجزاي سازنده يا افزايش دماي سطح يا لبه هاي آنها به دماي همجوشي و اعمال فشار (جوش فلش) انجام مي شود.


در جوش لبه ، لبه هاي يک صفحه را روي ديگري چسبانده و لبه يکي را به سطح ديگري جوش مي دهيم. در يک جوش لب به لب ، لبه يک صفحه با لبه صفحه دوم همسو مي شود و اتصال با ف جوش پر مي شود يا دو لبه با مقاومت گرم مي شوند و به هم فشار مي شوند تا فيوز شود. براي اتصالات جوشي، لبه يک صفحه بر روي سطح صفحه ديگر که در همان صفحه نيست قرار مي گيرد و ف جوشکاري در گوشه بين دو صفحه ذوب مي شود ، بنابراين يک فيله تشکيل مي شود. اتصال را مي توان در يک يا هر دو طرف جوش داد.


از آنجا که اتصالات جوشي     معمولاً در اثر شيبهاي دماي بالا هنگام ايجاد جوش در معرض يک الگوي تنش پيچيده قرار مي گيرند ، معمولاً طراحي اتصالات با استفاده از معادلات دلخواه و ساده و فاکتورهاي ايمني سخاوتمندانه انجام مي شود. نيروي F بارگذاري مستقيم و در نتيجه تنش S ، مستقيماً در امتداد يا از طريق جوش اعمال مي شود. معادله نيروي تنش پس از آن به سادگي F = SA است ، که در آن A ناحيه صفحه خرابي است. براي بارگذاري خارج از مرکز ، نيروي F باعث ايجاد نيروهاي طولي و عرضي با اندازه هاي مختلف در امتداد جوش مي شود.


 جوشکاري چگونه کار مي کند؟


پيوستن به فات


در مقابل لحيم کاري ، که ف پايه را ذوب نمي کند ، جوشکاري يک فرآيند حرارتي بالا است که مواد پايه را ذوب مي کند. به طور معمول با افزودن مواد پرکننده.


گرما در دماي بالا باعث ايجاد يک استخر جوش داده شده از مواد مذاب مي شود که خنک مي شود و اتصال را تشکيل مي دهد ، که مي تواند از ف اصلي مقاوم تر باشد. از فشار مي توان براي توليد جوش ، هم در کنار گرما و هم به خودي خود استفاده کرد.


همچنين مي تواند از يک گاز محافظ براي محافظت از آلودگي يا اکسيد شدن فات ذوب شده و پرکننده استفاده کند.


پيوستن به پلاستيک


اتصالات جوشيهمچنين از گرما براي اتصال مواد استفاده مي کند (البته در مورد جوشکاري با حلال) و در سه مرحله حاصل مي شود.


در مرحله اول ، سطوح قبل از اعمال گرما و فشار آماده مي شوند و در نهايت ، مواد براي خنک شدن ايجاد مي شود تا همجوشي ايجاد شود. روش هاي اتصالات جوشيبسته به روند دقيق مورد استفاده ، مي توانند به روش هاي گرمايش خارجي يا داخلي تقسيم شوند.


اتصالات جوشياغلب براي جوشکاري طولاني مدت استفاده مي شود. امروزه پيشرفت زيادي در فن آوري جوشکاري صورت گرفته است. اين يک مکان اصلي را در اجزاي ماشين مدرن تضمين کرده است. چندين مزيت اتصالات جوشکاري از جمله بهره وري بالاتر ، سبک بودن ، ظاهر صاف ، گران نبودن ، انعطاف پذيري براي تغيير و همچنين اضافه شدن وجود دارد و روند اتصال در مکان هاي دشوار از طريق جوشکاري امکان پذير است. با توجه به اين مزايا ، فرآيند جوشکاري براي ترکيب اجزا در ماشين آلات مدرن مناسب است. انواع مختلفي از اجزاي دستگاه جوش داده شده وجود دارد مانند سازه هاي فولادي ، مخازن تحت فشار ، محورها ، شافت هاي توربين هيدروليک سنگين ، فلنج هاي جوش داده شده به شافت ، ميل لنگ ، قرقره ، چرخ دنده هاي بزرگ ، چرخ فلک ، قاب ماشين ، محفظه دنده ، پايه آسياب و پايه.


براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد اتصالات جوشي اينجا کليک کنيد.


  


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


کتاب حقوق اساسی 3 – منوچهر طباطبایی موتمنی Edward میهنستان جی تی آی VC|V|5|IV نمایندگی لیست قیمت فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت در شیراز - عظیمی پیچک وکتور دانلود کليپ فيلم و آهنگ خفن موبايل دوربين مخفي جالب و .. ...life شعبانی